Praktikad õpetajakoolituses
Praktikamoodul (24 EAP) koosneb neljast praktikaainest:
Pidev pedagoogiline praktika
Kõigil õpetajakoolituse erialadel ühesugune. Maht kokku 6 EAP, toimub 1. - 3. semestril (v.a. eripedagoogid), jaotatud kolmeks osaks. Igas semestris viibib üliõpilane 4-5 päeva praktikaasutuses, kus täidab vaatlus- ja harjutusülesandeid, milles keskendutakse alusmooduli ainetes käsitletavatele üldpedagoogilistele pädevustele. Ülikoolis toimuvad teemasid kokku võtvad seminarid. Praktikaasutuses juhendab üliõpilasi mentorõpetaja, kelle põhiülesanne on läbi viia läbi mentorarutelusid (lisaks lubab oma tunde vaadelda ja üliõpilasel veidi katsetada). Tegevõpetajad saavad praktikat teha oma töökohas.
Pidev praktika
Maht 3 EAP, toimub 3. semestril, on enamasti konkreetse õppekavaga seotud vaatlus- ja osaluspraktika, tehakse ka rühmakülastusi haridusasutustesse. Praktikaasutuse poolne juhendaja on mentor. Mentor võimaldab vaadelda või tunni osa läbi viia, toetab, tutvustab oma tööd, vajadusel annab tagasisidet üliõpilase tegevusele.
Põhipraktika
Maht 11 EAP, toimub 3.-4. semestril, erineb õppekavati. See on pikem erialane praktika, kus katsetatakse kõike, mida õpingute jooksul omandatud. Praktikaasutuse poolne juhendaja lubab vaadelda tunde, toetab tundide ettevalmistamisel, analüüsib koos üliõpilasega, tagasisidestab tunde ning annab üliõpilase tegevusele praktika lõppedes kirjaliku hinnangu.
Nendes ainetes, kus on võimalik valida lisaeriala, toimub lisaeriala praktika, mille sisu on sama, mis põhipraktikal. Maht enamasti 3 EAP, toimub 3. või 4. semestril..
Pedagoogiline praktikum
Maht 4 EAP, toimub 2.-3. semestril, sisuks on ülikoolis kaasüliõpilastele minitundide andmine. Erineb õppekavati, toimub ka asutuste külastusi.
Praktikate sisu ja ajakava skeemina (kliki, et suurendada):